Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hacker okradl desítky až stovky lidí jménem mobilního operátora

Jižní Čechy – Škodu za nejméně půl milionu korun způsobil 26letý hacker z jižních Čech. Ten rozesílal podvodné SMS zprávy jménem mobilního operátora a požadoval po lidech přístupová hesla k jejich internetovým účtům. Se zdůvodněním, že vyhráli SMS balíčky nebo minuty volání navíc.

Policejní mluvčí Lenka Krausová řekla, že mladík zahájil svou činnost loni v létě. „Poté, co desítky lidí této zprávě uvěřily a heslo podvodníkovi zaslaly, nabíjel si přes jejich účty kredity, měnil paušály a následně rozesílal různé prémiové zprávy. Ty putovaly na různé hráčské servery tak, aby si poté mohl na pobočkách vyzvednout finanční hotovost, kterou si vsadil,“ popsala mluvčí.

Kriminalisté viní mladíka z podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Podali návrh na jeho vzetí do vazby a případ dále vyšetřují. Předpokládají, že počet poškozených i způsobená škoda nakonec bude ještě daleko vyšší.

Ilustrační snímek. Foto: hackers-arise.com

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3