Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

„Gestapáci,“ řval opilec a kopal policistům do auta. Padl varovný výstřel

Dačice – Varovný výstřel ze služební zbraně jako donucovací prostředek museli použít policisté při řešení opileckého extempore skupiny nejméně 12 lidí v malé obci na Dačicku. Policejní hlídka přijela na místo v sobotu 17. prosince v noci kvůli rušení nočního klidu.

Strážci zákona se svou výzvou k vypnutí hlasité hudební produkce neuspěli. Parta mužů a žen je místo toho napadla. Nejagresivnějším útočníkem byl 25letý mladík, který udeřil jednoho z policistů do obličeje a zlomil mu zub.

„Policisté za užití donucovacích prostředku  podezřelého muže odvedli ke služebnímu vozidlu, kde jej spoutali,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Zadržení agresora si nenechali jeho kamarádi líbit požadovali jeho propuštění. Někteří z nich začali policistům nadávat, házeli na ně sklenice i půllitry s alkoholem či  PET lahve, došlo dokonce i k ohrožování policistů dřevěnou tyčí.

Jeden ze skupiny výtržníků (24 let) opakovaně kopl do přední i zadní části služební Škody Octavie  a tak způsobil škodu za téměř 13 tisíc korun. Při tom pokřikoval na policisty „gestapáci, estébáci“ a další vulgární nadávky.

Policisté reagovali varovným výstřelem do vzduchu. Pak přijely na místo další hlídky a kriminalisté. Ti nyní stíhají mladíka pro poškozování cizí věci a výtržnictví. Druhý mladík, který zlomil policistovi zub, si vykoledoval stíhání pro násilí proti úřední osobě a výtržnictví.

Oba muži budou vysvětlovat své jednání u jindřichohradeckého okresního soudu. Prvnímu hrozí až roční pobyt ve vězení, druhý může strávit za mřížemi až čtyři roky.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3