Jsme všude na jihu Čech.

DM   Servis CB

Gastrofest nabízí k ochutnání pizzu od světového specialisty

České Budějovice 9. listopadu (ČTK) – Pizzu od jednoho z nejlepších výrobců na světě mohou ochutnat návštěvníci českobudějovického Gastrofestu. Třídenní přehlídka kulinářských specialit začala dnes v areálu výstaviště. Pizzu připraví Ital Elio Ungaro, který podle mluvčí Gastrofestu Martiny Maláskové patří k mistrům svého oboru.

„Je to skutečný gastronomický zážitek. Myslím si, že většina lidí tak dobrou pizzu ještě nejedla,“ uvedla. Gastrofest nabízí na sedm desítek stánků, u nichž mohou návštěvníci ochutnat různé pokrmy. Novinkou budou mimo jiné speciality z nutrie. Kuchaři budou podávat také speciality mexické, mongolské, maďarské nebo tichomořské kuchyně.

Jako součást Dýňového festivalu bude opět v programu také carving, což je umělecké vykrajování do dýní. Další tradiční přehlídkou jsou pak speciality z rybího masa. Loni Gastrofest za tři dny navštívilo téměř 17.000 lidí. Malásková odhaduje, že letošní číslo bude ještě vyšší. „Tipujeme tak podle toho, jaký je první den velký zájem. Taková návštěvnost v prvním dni tady loni nebyla,“ uvedla.

Vstupné se proti minulému ročníku nemění. Za jeden den zaplatí návštěvník 150 korun.

rek hj

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png