Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Gambler okradl přítelkyni o úspory. Pak si vymyslel drsnou loupež

Tábor – Sedmadvacetiletý gambler z Tábora okradl svou přítelkyni o desítky tisíc korun. Když peníze nenávratně pohltil hrací automat, vymyslel si mladík dojemnou storku o drsném přepadení, jehož údajnou obětí se prý stal. Kriminalisté se ale nenechali opít rohlíkem a dotyčného čeká brzy soud. Za krádež a porušování domovní svobody mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

Policejní mluvčí Miroslav Doubek popsal, že případ se odehrál v sobotu 24. září nad ránem. Mladík tehdy zavolal na policii a oznámil, že když toho dne krátce po půlnoci vstoupil do bytu přítelkyně, přepadli ho dva maskovaní lupiči. Ti ho pak údajně strhli na zem, bili pěstí a kopali do něj. Až téměř do bezvědomí. „Když se probral, zjistil, že byl oloupen o náramkové hodinky, peněženku s doklady, peníze a platební kartu. Z bytu dále zmizela pokladnička jeho přítelkyně s hotovostí v řádu desítek tisíc korun,“ dodal mluvčí.

Po oznámení události se na místo sjelo několik policejních hlídek a výjezdová skupina kriminalistů. Ti při výslechu narazili na nesrovnalosti, které jim údajná oběť loupeže nedokázala vysvětlit. „Pod tíhou dalšího zajištěného důkazního materiálu se muž nakonec doznal. Celé loupežné přepadení si vymyslel a zinscenoval, a to proto, aby z bytu mohl odcizit finanční hotovost své přítelkyně. Peníze totiž potřeboval na uspokojení své závislosti, a to hraní na automatech,“ doplnil Miroslav Doubek.

img_9283
Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3