Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Frekventované místo bude bezpečnější. Má osvětlený přechod

Třeboň – Lidé v Třeboni – Břilicích budou moci bezpečněji přecházet silnici. Napomůže tomu nový osvětlený přechod od Nadace ČEZ. Ten se nachází na velmi frekventovaném místě, u křižovatky na trase k mateřské a základní škole i nedalekému obchodnímu centru. Denně ho využívají především děti, ale souběžně i dospělí pěší a cyklisté.

„Nové osvětlení přechodu zajistí větší bezpečnost pohybu především dětí z mateřské a základní školy, mládeže, dospělých, seniorů a cyklistů v obci. Zárukou bezpečnější jízdy v obci bude i pro řidiče motorových vozidel,“ vysvětlila mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová.

Město uspělo s projektem s názvem bezpečnost a ochrana dětí a mládeže v místní části Třeboň – Břilice v grantovém řízení Oranžový přechod Nadace ČEZ. Ta poskytla na vybudování přechodu 120 tisíc korun, něco málo přes 30 tisíc korun doplatila radnice.

„Přechody jsou poměrně častým místem dopravních nehod. Mnohdy je příčinou špatná viditelnost. Ze statistik vyplývá, že kvalitní osvětlení může snížit počet nehod až o dvě třetiny. Proto s obcemi a městy dlouhodobě spolupracujeme,“ doplnil Marek Sviták ze společnosti ČEZ.

Slavnostní otevření nového přechodu se uskuteční 10. května.

Ilustrační snímek. Foto: nadacecez.cz

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3