Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Fotbalisté Českých Budějovic vstoupí do jara i s Nitrianským

České Budějovice 1. března (ČTK) – Fotbalisté druholigového Dynama České Budějovice vstoupí do jarní části soutěže i s obráncem Milanem Nitrianským, který se do klubu vrací po sedmi letech. Odchovanec Jihočechů přichází ze skotského týmu Partick Thistle. Stane se tak jedním ze sedmi nových hráčů, které čtvrtý tým druholigové tabulky v zimní přestávce získal.

„Jsem rád, že jsme se s Milanem dohodli. Je to zkušený hráč, kterého jsme potřebovali,“ řekl dnes na tiskové konferenci trenér Jihočechů David Horejš. Dodal, že podoba kádru vypadá podle jeho představ. „Hráče, které jsme chtěli, se nám podařilo přivést. Myslím tím hlavně Vondru s Haškem, o které jsme měli velký zájem,“ řekl Horejš. Oba zmiňovaní hráči přicházejí z pražské Sparty. Hašek by měl ve středu hřiště nahradit Benáta, jenž ukončil kariéru. S Vondrou zase Horejš počítá do zadních řad.

Jihočeši sháněli také gólového útočníka a kontaktovali odchovance klubu Davida Lafatu. Ten ale zůstává ve Spartě. „Osobně jsem se s ním několikrát sešel, je to hráč, který by góly dával. Chtěl ale zůstat ve Spartě, i když jeho postoj k Dynamu byl velmi pozitivní a uvidíme, jestli se k tomu třeba po sezoně vrátíme,“ řekl Horejš. Dodal, že v týmu chybí dominantní kanonýr, který by byl schopný nastřílet za sezonu výrazně více gólů než ostatní.

Jihočeši po polovině soutěže ztrácejí dva body na postupovou příčku. „Bylo by alibistické říkat, že se k ambicím na první ligu nehlásíme. Jsem přesvědčený, že kádr je dostatečně silný a očekávám, že budeme do posledního kola o postup bojovat. Ale když se to nepovede, stadion se z toho nezboří,“ řekl generální manažer Martin Vozábal.

rek maz

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3