Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Filharmonie se zpřístupní i vozíčkářům

filharmonie
Jihočeská filharmonie. Foto: Facebook

České Budějovice – Rozsáhlou rekonstrukci vstupních prostor má za sebou budova Jihočeské komorní filharmonie. Díky úpravám zde konečně vznikl bezbariérový přístup pro vozíčkáře.

Zastaralé prostory vstupní haly, nevzhledné šatny a hlavně chybějící bezbariérový přístup. To bylo dlouhá léta ostudou domovské scény Jihočeské komorní filharmonie.

„Nerekonstruovalo se to dlouhých 35 let. Obsahem rekonstrukce byl exteriér, vstup do budovy a změna dispozice dole tak aby se potlačil rozměr kavárny na úkor foaie a vůbec možného vstupu diváků,“ popisuje ředitel Jihočeské filharmonie Otakar Svoboda.

Rekonstrukce vyšla zhruba na sedm milionů korun. Vstupní hala se rozšířila a vznikl tak prostor pro výstavbu výtahu – to ovšem na úkor oblíbené kavárny.

„Kavárna se ve skutečnosti nezmenší. To foaie nahoře bude částečně využívané také pro to aby lidi když vyjdou ze sálu měli hned možnost získat občerstvení, což dříve nebylo. Chodili dolů a stáli dlouhé fronty. Hlavně je nekuřácká, což považuji za důležité,“ dodává ředitel Svoboda.

V příštích letech Jihočeská filharmonie počítá také s přestavbou koncertního sálu.

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3