Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Festival Okolo Třeboně bude delší, přijedou Neckář i Cimrmani

Třeboň (ČTK) – Festival Okolo Třeboně, který loni oslavil 25 let, bude letos o den delší. Zahájí ho již ve čtvrtek 29. června Divadlo Járy Cimrmana s hrou Afrika a skončí 3. července vystoupením kapely Nezmaři se členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu. ČTK to řekl ředitel festivalu Pavel Barnáš.

Letos dále zahrají Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář, Jan Spálený, Cimbal Classic či Ondřej Havelka s Melody Makers. Festival začne předkoncertem 23. června, kdy spolu vystoupí kapela Keks a Jihočeská filharmonie. „Festivalem si každý rok děláme radost a plníme sny. Jedním ze splněných snů bude společný koncert Vlasty Redla s Hradišťanem, dvou osobností folku a folkloru,“ řekl Barnáš.

Loni oslavila akce čtvrtstoletí. V posledních letech změnila formát: místo bloků mnoha kapel nabízí každý večer jedno, nejvýše dvě známější jména, k tomu pořádá soutěž mladých kapel s názvem Houpací kůň. Historii Okolo Třeboně připomene i výstava fotografií a plakátů, jež začne 27. března v Českém rozhlase České Budějovice.

Kapela Cimbal Classic vystoupí letos ve Schwarzenberské hrobce a přiveze to nejlepší za 25 let i nové písničky z desky, kterou chystá. „Na Třeboň máme ty nejlepší vzpomínky, byla pro nás vlastně osudová – roku 1992 jsme tu hráli jako doprovodná kapela Vlasty Redla a koncert měl takový úspěch, že jsme pak už v této sestavě zůstali a začali psát vlastní písničky,“ řekl ČTK cimbalista Dalibor Štrunc.

Festival zakončí spojení kapely Nezmaři se členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu v kostele sv. Jiljí. Kromě folkových písní zazní klasika i filmová hudba, jako host vystoupí kytarista a skladatel Lukáš Sommer, který nezmarské písně aranžuje pro fúzi s orchestrem.

„Těším se jako na každé hraní v Třeboni, které je pro nás již historií festivalu zajímavé, protože jsme jeho kmotři. S filharmoniky jsme už pár koncertů odehráli. Jsou úžasní muzikanti, natáčí s Morriconim, doprovázejí Bocelliho a takové hvězdy. A jak to bývá, lidé, kteří toho hodně umí, jsou velice skromní, příjemní a je s nimi sranda. Je nám s nimi dobře, muzika s nimi je krásná,“ řekl ČTK kapelník Nezmarů Pavel Zajíc.

Ilustrační snímek. Foto: hotel-trebon.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3