Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Extrémní vedro a častější střídání. Hasiči měli náročný zásah v Blatné

Blatná – Náročný zásah při likvidaci požáru bývalé truhlářské dílny za sebou mají hasiči v Blatné na Strakonicku. Kvůli extrémnímu vedru a nemožnosti sundat zásahový oblek se museli častěji střídat, jinak by jim hrozilo přehřátí organismu.

„U požáru v Blatné bylo velmi důležitým úkolem velitele zásahu hlídat, jak dlouho jsou hasiči nasazeni. Bylo nutné hasiče častěji střídat, na místo bylo proto vysláno více jednotek, než by u tohoto požáru bylo standardní,“ zmínila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Požár opuštěné kolny a bývalé truhlářské dílny v Böhmově ulici likvidovali hasiči v pondělí 31. července po poledni. Na místě zasahovali profesionálové z Blatné a dobrovolníci z Blatné, Bělčic a Sedlic.

Uvnitř objektu naštěstí nikdo nebyl, takže událost se obešla bez zranění. „Jednotky okamžitě zahájily hasební práce a přibližně po patnácti minutách měly požár pod kontrolou. Velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. Následovalo dohašování, v průběhu kterého si velitel zásahu vyžádal další jednotky ze Záboří a Lnářů. A to z důvodu teplot, které přesahovaly 30 stupňů,“ popsala mluvčí Matějů.

Škodu vyšetřovatelé předběžně odhadli na 950 tisíc. Z toho 700 tisíc připadá na samotný vyhořelý objekt, 250 tisíc korun na poničená okna blízkého bytového domu. Příčiny požáru budou hasiči zjišťovat v úterý 1. srpna.

Požár v Blatné. 2x Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3