Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Explozi kontejnerů má na svědomí opilá parta. Policisté je dopadli v baru

České Budějovice – Policisté zadrželi skupinku opilých mladíků a dívku. Pravděpodobně mají na svědomí exploze dvou kontejnerů na odpad v Čéčově ulici.

Policejní mluvčí Jiří Matzner popsal, že mladí opilci vyhodili do povětří plastový a kovový kontejner, jehož části exploze rozmetala do vzdálenosti desítek metrů. Při výbuchu naštěstí nikdo nebyl zraněn, ale vznikla škoda na jednom autě.

„Společně se strážníky městské policie a hasiči na místě zasahoval i policejní kynolog se psem, který je cvičený na vyhledávání výbušnin a zbytky kontejnerů a okolí také prohledali specialisté z pyrotechnické služby. Přítomnost výbušnin byla vyloučena,“ řekl mluvčí.

Město v této souvislosti začaly ihned propátrávat policejní hlídky. Operační důstojník s kriminalisty sestavoval podle telefonátů vystrašených obyvatel popisy osob, které ulicemi prošly. Pátrání bylo úspěšné. Policisté zadrželi skupinku několika mladíků a dívku, všichni byli značně pod vlivem alkoholu.

„Po vystřízlivění budou všichni postaveni před fakt, že se svým jednáním mohli dopustit trestného činu obecného ohrožení. Trestní zákoník hovoří u tohoto trestného činu o sazbě tři až osm let odnětí svobody,“ dodal mluvčí.

Místo exploze. Foto: Jindřich Rosůlek, Facebook

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3