Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Experimenty i roboti z lega. Výstava má přilákat školáky k řemeslu

České Budějovice – Ve čtvrtek 15. června se na českobudějovickém Výstavišti uskutečnila výstava Dobrodružství s technikou zaměřená na rozvoj lidských zdrojů. Co vše tady mohli návštěvníci vidět a co si mohli vyzkoušet?

Nejrůznější fyzikální experimenty, legoroboti, soutěže a kvízy. Nejen to mohli vidět návštěvníci na třetím ročníků ojedinělé zážitkové výstavy zaměřené hlavně na děti ze základních a středních škol. Hlavním cílem je přivést děti v budoucnu k práci techniků a řemeslníků, kterých je nedostatek.

Na výstavě bylo zhruba 200 zajímavých stanovišť plných techniky, řemesla a vědy.

„Pro ty malinké jsou tu stavebnice, slalomový traktor, dětský koutek, chemické laboratoře, motokáry,“ popsala Lenka Vohradníková, ředitelka Jihočeské hospodářské komory.

Větší děti si mohly vyzkoušet na Výstavišti například 3D tiskárny, simulátory sváření, termokamery nebo zapojování elektrických jističů a dalších.

„My se každý rok snažíme o něco nového, letos je zde nová show a robot basketbalista,“ dodala Lenka Vohradníková.

Z výstavy byl nadšený i primátor města Jiří Svoboda, který se v rámci spolupráce také přišel podívat.

„Já jsem rád, že se to vůbec koná, protože přitáhnout mladé lidí k technice je složité. V reálu se jim tu ukáže, co se dá dělat a že je to zábavné,“ řekl primátor Svoboda.

Výstavu uspořádala Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů. Podle slov ředitelky Jihočeské hospodářské komory se výstava těší velkému zájmu. Organizátoři věří, že čím víc takových výstav uspořádají, tím více se jim podaří najít dostatek nových techniků. Další podobná výstava Vzdělání a řemeslo se uskuteční už letos na podzim.

Dobrodružství s technikou. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3