Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

E.ON vyčíslil škody po kalamitě na jihu Čech na několik milionů

České Budějovice (ČTK) – Energetická společnost E.ON vyčíslila škody po dubnové kalamitě v jižních Čechách na několik milionů korun. Jsou to předběžné odhady. ČTK to ve středu 10. května řekl mluvčí firmy Vladimír Vácha. Bez proudu bylo 28. dubna v Jihočeském kraji asi 20.000 domácností, hlavně v okresech Český Krumlov a Prachatice, na silnicích byl kvůli vytrvalému sněžení a těžkému a mokrému sněhu vyhlášen kalamitní stav.

„Předběžné odhady škod po kalamitě hovoří o půl milionu korun na personálních nákladech za přesčasové práce a škody jeden až dva miliony korun na materiálu – poškozená zařízení E.ON Distribuce. Pojištění asi uplatňovat nebudeme, aspoň zatím nemám takový signál. Ale koncem týdne to může být jinak,“ řekl Vácha.

Společnost řešila podobné problémy letos 24. února, kdy bylo po nočních nárazech větru bez proudu několik tisíc domácností v jižních Čechách a na Pelhřimovsku. Výpadky tehdy E.ON zaznamenal na Prachaticku, na Lipensku, na Českokrumlovsku, na Jindřichohradecku a Pelhřimovsku. Škody po únorové vichřici vyčíslila společnost na milion korun.

Při kalamitě 28. a 29. dubna měl E.ON v terénu něco přes sto pracovníků. Během sedmi dní firma vše opravila. „Procházel jsem si kalamitní stavy od roku 2005 a s výjimkou dvou let zápolíme s něčím takovým každý rok. Není to nic, co by nás výrazně překvapilo nebo likvidačně poškodilo, že bychom nemohli existovat. Počítáme s tím, že rozmary počasí se téměř každoročně opakují. Nachystat se na to nemůžeme, maximálně z hlediska připravenosti materiálu, lidí, technické odbornosti, ale nikoli z pohledu očekávaného rozsahu,“ řekl mluvčí. Dodal, že rozsah škod ovlivňuje i rozhodování, zda firma bude, nebo nebude uplatňovat pojištění.

Ilustrační snímek. Foto: genusplus.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3