Jsme všude na jihu Čech.

DM   Servis CB

Dvousetmilionový rozpočet Prachatic bude mít přebytek 6,7 milionu

Prachatice 20. listopadu (ČTK) – Prachatice by měly příští rok hospodařit s přebytkovým rozpočtem. Prachatičtí radní dnes na svém jednání schválili rozpočet na rok 2018, který počítá s výdaji 251,9 milionu Kč a příjmy 258,6 milionu Kč. Přebytek 6,7 milionu použije město na splátky úvěrů minulých let. Rozpočet musí ještě v prosinci schválit zastupitelé.

Jak dnes řekl ČTK starosta Martin Malý (Nezávislí), investovat budou Prachatice 63,7 milionu korun. Hlavní bude příští rok oprava bazénu, na niž je v rozpočtu připraveno deset milionů korun. Na dofinancování bude třeba podle Malého dalších 70 až 80 milionů. „Použijeme finanční rezervu, kterou máme na účtech z přebytku hospodaření minulých let, a vezmeme si asi menší úvěr,“ oznámil starosta.

Jedenáctitisícové město chce dále investovat do rekonstrukce dvou ulic, do oprav vodovodu, teplovodu a chodníku ve Slámově ulici, do projektové dokumentace k přemístění střelnice, do zateplení domů i výměny starých umakartových jader v městských bytech.

vkc sd

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png