Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dvousetmilionový rozpočet Prachatic bude mít přebytek 6,7 milionu

Prachatice 20. listopadu (ČTK) – Prachatice by měly příští rok hospodařit s přebytkovým rozpočtem. Prachatičtí radní dnes na svém jednání schválili rozpočet na rok 2018, který počítá s výdaji 251,9 milionu Kč a příjmy 258,6 milionu Kč. Přebytek 6,7 milionu použije město na splátky úvěrů minulých let. Rozpočet musí ještě v prosinci schválit zastupitelé.

Jak dnes řekl ČTK starosta Martin Malý (Nezávislí), investovat budou Prachatice 63,7 milionu korun. Hlavní bude příští rok oprava bazénu, na niž je v rozpočtu připraveno deset milionů korun. Na dofinancování bude třeba podle Malého dalších 70 až 80 milionů. „Použijeme finanční rezervu, kterou máme na účtech z přebytku hospodaření minulých let, a vezmeme si asi menší úvěr,“ oznámil starosta.

Jedenáctitisícové město chce dále investovat do rekonstrukce dvou ulic, do oprav vodovodu, teplovodu a chodníku ve Slámově ulici, do projektové dokumentace k přemístění střelnice, do zateplení domů i výměny starých umakartových jader v městských bytech.

vkc sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3