Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dvě nové linky. Krumlovští rozšiřují hromadnou dopravu

Český Krumlov – Každodenní včasný příjezd do školních lavic, zaměstnání, na nákup nebo k doktorovi. Vylepšení českokrumlovské hromadné dopravy a jejího dosahu je prioritním cílem městských zastupitelů.

Už od června loňského roku nastaly první změny v jízdních řádech. Na základě předchozího průzkumu tak přibyly dvě nové linky. V září pak mohli obyvatelé města nově zavedený systém připomínkovat.

„V září jsme začali sbírat sbírat požadavky občanů na změny, jejich stížnosti, to co se jim nelíbil. Snažili jsme se na to reagovat drobnými změnami,“ říká místostarosta města Josef Hermann.

Připomínky se podle vedení města týkaly hlavně načasování spojů, časové návaznosti na autobus do Větřní, dopravy školáků do místních škol, zpoplatnění seniorů a opakované placení při přestupu z jedné linky na druhou.

Počet cestujících podle radních každý měsíc stoupá. Na nový řád si obyvatelé Krumlova teprve zvykají, radnice proto zatím neplánuje razantní změny.

Od 12. února dojde k rozšíření městské hromadné dopravy.

Doprava bude rozšířená o obslužnost zastávky Chvalšinská a také o nově vybudovanou zastávku v Novém Spolí,“ vysvětluje mluvčí radnice Petra Nestávalová.

Právě tyto změny plynule navážou na dosavadní dopravní systém.

Na začátku loňských prázdnin došlo také k úpravě cen jízdenek. Ceník se nemění a zůstává stejný i v letošním roce.

V současné době radní zjišťují, zda se díky změnám efektivita městské hromadně dopravy zvýší.

MHD v Českém Krumlově. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3