Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dva převrácené traktory během hodiny. Oba řidiči mají těžké zranění

Jižní Čechy – Převrácení traktoru, zavalení jeho řidiče a zranění, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice. Dvě téměř totožné události, které se staly v rozmezí jedné hodiny, řešili ve středu 20. září jihočeští záchranáři a policisté.

První nehoda se stala kolem čtvrt na čtyři odpoledne u Řemíčova na Táborsku. Devětadvacetiletý traktorista vytahoval na poli jiný zapadlý traktor a se strojem se převrátil. Zůstal pod ním zaklíněný a ven ho museli vyprostit zdravotníci.

„Muž utrpěl těžké zranění v oblasti břicha a pánve a letecky jsme ho transportovali na anesteziologicko-resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice,“ řekla Petra Kafková, mluvčí jihočeské zdravotnické záchranné služby.

Asi o hodinu později vyrážel vrtulník do Horní Stropnice na Českobudějovicku, kde se v traktoru převrátil 46letý muž. Také on zůstal pod strojem zaklíněný. „Utrpěl středně závažné poranění v oblasti břicha a pánve a letecky jsme ho převezli na traumacentrum českobudějovické nemocnice,“ dodala Petra Kafková.

Za poslední týden jsou na jihu Čech už tři podobné případy. První se stal minulý pátek v Dobšicích na Českobudějovicku, kde bagr zavalil ošetřovatele dobytka. Muž utrpěl zranění, kterému bohužel na místě podlehl.

Zásah na Táborsku. 3x Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3