Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dva lidé skončili v nemocnici kvůli připálenému jídlu na plotně

Tábor – Dva lidé v Táboře skončili v nemocnici poté, co se v úterý odpoledne nadýchali kouřových zplodin z potravin zapomenutých na zapnutém sporáku.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů řekla, že hasiči museli při události zasahovat v dýchací technice, do bytu se dostali násilím.

„Dalo by se říci, že se vlastně většinou nic moc nestane. Často stačí zakouřený byt vyvětrat a třeba vymalovat. Ale řada případů takovýto relativně šťastný konec nemá. Riziko toho, že hořící potraviny budou zpozorovány pozdě, požár se rozšíří a kouř a zplodiny hoření vážně poškodí zdraví či si vyberou daň nejvyšší, je vysoké,“ upozornila mluvčí.

Aby lidé podobným problémům předešli, hasiči pro ně mají tato doporučení:

  • při přípravě jídla nikam neodbíhejte, nechoďte sledovat svůj oblíbený televizní pořad, telefonovat, nesnažte se zvládnout rychlou návštěvu u sousedů, natož abyste odešli třeba na nákup,
  • pozor na přípravu jídel při nočním návratu z restauračních zařízení, jednou z nejčastějších odpovědí, kterou hasiči u těchto zásahů slyší je: „ohříval jsem si jídlo a usnul jsem“,
  • pokud se potraviny na sporáku vznítí, nikdy je nehaste vodou, raději použijte mokrý hadr, utěrku, pokličku nebo plech na pečení a požár uduste,
  • skvělým pomocníkem, který by neměl chybět v našich domácnostech, je malý hasicí přístroj, který pomůže menší bytové požáry zlikvidovat.
Zásah v Táboře. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3