Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Druhý stupeň poplachu a milionové škody. Na Hradecku hoří dům

 

Horní Radouň – Mohutný požár likvidují od pátečního rána hasiči v Horní Radouni na Jindřichohradecku. Na místě zasahují profesionálové z J. Hradce a Kamenice nad Lipou a dobrovolníci z Nové Včelnice, Deštné a Horní Radouně. Zásah stále není u konce, předběžnou škodu vyčíslili hasiči na nejméně čtyři miliony korun. Zároveň vyhlásili druhý stupeň poplachu.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že požár zasáhl především stodolu stavebně napojenou na obytnou část domu. V době příjezdu hasičů plameny ničily střechy obou částí. V obytné části byli dva lidé, oba dům zavčasu opustili a nebylo nutné evakuovat je.

„Ve stodole, kterou majitel částečně používal také jako dílnu, bylo zaparkováno několik motorek. Majitel stihl některé z nich vyvézt ven, s některými mu pomohli povolaní hasiči,“ řekla mluvčí.

Kvůli silnému kouři museli hasiči použít dýchací přístroje. Nyní postupně rozebírají střechu a dohašují ji. „Hasiči zároveň z obytné části domu vynášejí majetek. Likvidace požáru může zabrat ještě řádově několik hodin,“ dodala odpoledne mluvčí.

Příčiny vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé.

Požár v Horní Radouni. Foto: HZS JčK

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3