Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dřevosochaři ve Vimperku zpracují téma Život v osadách

Vimperk – Už 17. ročník setkání dřevosochařů se uskuteční příští týden ve Vimperku na Prachaticku. A to od pondělí 24. července do čtvrtka 27. července. Představí se na něm čtveřice mistrů řezbářského řemesla, kteří letos zpracují své nápady na téma Život v osadách. Ztvární je do javorového dřeva, které dodaly Městské lesy Vimperk.

Renata Lešková z odboru školství, kultury a cestovního ruchu vimperské radnice zmínila, že akce začíná v pondělí v 9 hodin. „Součástí akce bude již tradiční speedcarving – ukázka řezby motorovou pilou na čas, který se uskuteční ve středu 26. července od 15 hodin. Výsledná díla z rychlořezby bychom velmi rádi využili jako dekoraci vimperských zákoutí nebo nově otevřené Stezky lesních skřítků u vodárny Solar,“ řekla Renata Lešková.

Letošní novinkou je výtvarná dílna pro děti, kterou povede nestor vimperského dřevosochání Milan Klement. „Od pondělí do  středy budeme v městském parku vytvářet prstovou loutku dle fantazie malých návštěvníků,“ dodává Lešková.

Dřevosochání ve Vimperku. Foto: vimperk.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3