Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dostavba stadionu v Budějovicích narazila na odpor ekologů

České Budějovice – Krajské město přišlo se záměrem vyhovět především fanouškům budějovického hokeje a rozšířit zimní stadion.

„O přestávkách při hokeji je kapacita bufetu nedostačující. A právě v tomto místě je potřeba stadion rozšířit,“ vysvětluje Tomáš Novák, šéf sportovních zařízení města.

Radnice si tedy nechala vypracovat projekt, který počítá s rozšířením stadionu právě směrem k řece Vltavě. Dohodla se i s majiteli inženýrských sítí a parovodu, který vede právě mezi stadionem a řekou. Jeden zádrhel, a to velmi podstatný, se ale nakonec našel.

„Zbývá nám dohodnout se s odborem životního prostředí. Projekt narazil právě tady,“ říká náměstek primátora Petr Holický.

Aby mohl převis vyrůst, muselo by město dostat ještě zelenou od ekologů. Travnatá plocha, se kterou se počítá jako s místem, které zanikne, je ale takzvanou biozónou.

Pokud by původní záměr města neprošel, muselo by volit alternativní plán, ve kterém by se uvažovalo nad rozšířením stadionu v severní části směrem k letnímu kinu.

Rozhodli jsme se tedy zjistit jaké stanovisko má k záměru města stavět směrem k řece odbor ochrany životního prostředí.

„Tady se stavět nebude. To je prostě zákonem chráněná biozóna a nelze nijak ustoupit. Na zeleni za stadiónem to prostě nepůjde,“ zdůrazňuje Svatopluk Mika, vedoucí odboru životního prostředí budějovické radnice.

I přes veškerou snahu a vyjednávání města, zní stanovisko odboru ochrany životního prostředí jasně. Směrem k řece se stavět nebude. Město tedy bude muset zvolit nějaké alternativní řešení.

Zimní stadion v Budějovicích. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3