Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dostavba IGY si vyžádá úplnou uzavírku Pekárenské ulice

České Budějovice – Výstavba nové části budějovického nákupního centra Igy dosáhla nejvyššího bodu stavby. Práce, které pokračují přesně podle plánu, si vyžádají několikaměsíční úplnou uzavírku Pekárenské ulice.

Přesně 8000 kubíků betonu a téměř 1100 tun oceli padlo na výstavbu nosné konstrukce nového českobudějovického obchodního centra. Symbolického položení poslední vrstvy betonu se ve čtvrtek ujal primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda spolu s vrcholovým vedením společnosti. Stavba jako taková je teď před jednou z nejnáročnějších fází, a tou je výstavba propojovacího tunelu.

„Pokud toto zvládneme ve dvou měsících, tak to nejhorší máme za sebou,“ popisuje stavitel Martin Plch.

Stavba nyní dosáhla nejvyššího bodu, ten dosahuje necelých 21 metrů. Propojení nové části se stávajícím centrem si vyžádá několikaměsíční úplné uzavření Pekárenské ulice.

„Objezdové trasy jsou připravené, lidé o nich budou včas informováni – zejména tedy ti co využívají hromadnou dopravu, která tudy projíždí,“ říká primátor Jiří Svoboda s tím, že nové centrum bude pro Budějčáky velkým přínosem.

„Je to i docela významný architektonický prvek nedaleko centra města na významné komunikaci a dostavba i výstavba Igy přinese zlepšení kvality tohoto prostoru,“ vysvětluje primátor.

Původní nákupní centrum bylo poprvé otevřenu už před jedenácti lety. Jeho modernizace tak byla podle vedení společnosti nutná. Díky přístavbě se prodejní plocha, která je v současné době už z pětaosmdesáti procent naplněná, rozšíří o více než osm tisíc metrů čtverečních.

„Zvětšením tohoto centra dochází ke standardizaci. My jsme věděli, že jsou zde značky, které by rády do Českých Budějovic, které by zde rády otevřely své pobočky, ale bohužel jsme pro ně neměli dostatek místa,“ zmiňuje Zdeněk Havelka, výkonný ředitel společnosti.

Pro návštěvníky bude k dispozici parkoviště pro 700 aut, multikino s devíti moderními sály, fitness centrum a dvě patra s téměř 130 obchody.

„Pokud vše půjde tak jak má, mohli by se první návštěvníci do nového centra podívat už na podzim tohoto roku.

Dostavba IGY. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3