Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dopravu na jihu Čech zkomplikuje oprava „kruháče“ v Třeboni

Jižní Čechy – Velké dopravní omezení čeká od příštího týdne řidiče na trase z Českých Budějovic do Jindřichova Hradce. Více než měsíc totiž nebudou moci projet přes kruhový objezd v Třeboni, který je jednou z hlavních tepen ve městě jak pro auta, tak i pro cyklisty nebo stovky dětí, které tudy přes rok chodí do škol. Jak dlouho uzavírka potrvá a kudy povedou objízdné trasy?

Až o desítky kilometrů navíc najedou od příštího týdne řidiči na trase z Českých Budějovic na Jindřichův Hradec. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zcela uzavře frekventovaný kruhový objezd v Třeboni, kudy denně projedou tisíce aut. Je totiž značně poškozený od těžkých nákladních vozidel a jeho současný stav ohrožuje nejen motoristy, ale také ostatní účastníky provozu.

„Křižovatka se rekonstruuje kvůli tomu, že je nebezpečná. Jsou tam velké výtluky a uvolňují se dlažební kostky, které jsou po obvodu prstence. Zejména u těžších nákladních aut občas dochází k tomu, že se uvolněné kostky i odstřelují, což je nebezpečné,“ vysvětluje místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz.

Uzavírka potrvá od pondělí 31. července do soboty 2. září

„Součástí opravy bude výměna materiálu středového prstence kruhové křižovatky. Stávající dlážděný prstenec totiž vykazuje časté poškození způsobené těžkou nákladní dopravou. Stávající prstenec bude nahrazen asfaltovým krytem,“ popisuje mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Křižovatka bude uzavřená pro veškerou dopravu. Nejsnazší to budou mít s objížďkou řidiči osobních aut a autobusů veřejné dopravy. Ti budou mít k dispozici provizorní cestu přes parkoviště u přilehlého obchodního řetězce.

Horší situace čeká řidiče nákladních aut nad tři a půl tuny. Pro ty začíná objížďka už v Českých Budějovicích. Povede přes silnici první třídy číslo tři až k Veselí nad Lužnicí, kde potom uhnou na Lomnici nad Lužnicí a Třeboň.

Pokud budou mít kamiony namířeno až do Jindřichova Hradce, budou muset najet až na dálnici D3 k Žíšovu, kde se napojí na silnice první třídy č. 3 a 23.

Řidiči nákladních aut, kteří pojedou z Třeboně směrem na Nové Hrady, budou muset jet přes obce Libín, Spolí a Domanín. 

Kruhový objezd v Třeboni. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3