Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dopravní podnik Č.Budějovic prodal o pětinu víc sms jízdenek

České Budějovice 26. června (ČTK) – Dopravní podnik Českých Budějovic prodal od ledna do května 83.754 sms jízdenek, což je meziročně o 19,5 procenta více. Přes mobilní aplikaci Sejf si cestující koupili 25.537 jízdních dokladů, což je nárůst o více než 60 procent. Stále jsou ale nejoblíbenější klasické papírové jízdenky, jichž se loni prodalo 5,5 milionu. ČTK to dnes řekl mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička. MHD ve městě ročně přepraví 39 milionů cestujících.

V roce 2015 si koupilo elektronické jízdenky 145.757 cestujících, loni jich bylo 210.779. Mobilní aplikaci Sejf nabízí podnik od října 2014. Je propojená s bankovním účtem zákazníka. „Už nefunguje jako elektronická peněženka, kdy si tam museli lidé dávat hotovost, ale člověk to zaplatí napřímo, což je daleko populárnější,“ řekl Lavička. Sms jízdenka stojí 25 Kč, základní hodinová jízdenka z automatu nebo v trafice 16 Kč.

Ve městě je 41 automatů na jízdenky, osm z nich přijímá bezkontaktní platební karty. Jízdenky lze koupit i u externích prodejců, jichž má dopravní podnik v Českých Budějovicích přes třicet. „Jsou to večerky, trafiky, někde se to prodává i v drobných potravinách,“ řekl mluvčí.

Děti od šesti do 15 let, senioři nad 65 let a držitelé Zlaté Janského plakety za 40 bezplatných odběrů krve budou mít od 1. září slevy na MHD. Děti a dárci krve dosud platili za roční kupon 1250 Kč, nově to bude 200 Kč. Senioři nad 65 let dají za roční kupon desetikorunu, za tříměsíční kupon dosud platili 510 Kč. Deset korun za roční kupon zaplatí i senioři nad 70 let, kteří dosud jezdili zdarma. Dopravnímu podniku tak klesnou příjmy asi o 20 milionů Kč.

Historie MHD v Českých Budějovicích sahá do roku 1909. Dopravní podnik zajišťuje přepravu ve městě a v 15 obcích. Vozový park čítá 83 autobusů a 57 trolejbusů, které jezdí na 15 autobusových a osmi trolejbusových linkách. Ročně najedou 5,7 milionu kilometrů. Podnik má 418 zaměstnanců. Základní kapitál je 485,5 milionu korun, roční výnosy včetně úhrady prokazatelné ztráty činí 410,7 milionu Kč.

vkc kš

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3