Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Doprava a rozvoj kraje. Podnikatelé a politici debatovali v Krumlově

Český Krumlov – Podpora rozvoje Jihočeského kraje a vzájemná spolupráce s podnikatelskými subjekty. To bylo bylo hlavním smyslem setkání starostů měst a krajských zastupitelů s významnými jihočeskými podnikateli v Českém Krumlově. To s příchodem nového roku pravidelně pořádá Jihočeská hospodářská komora. Letos byla hlavním tématem problematika dopravy.

Vyšší hospodářský růst, snižování nezaměstnanosti ale i podpora turistického ruchu a kulturního bohatství. To jsou oblasti, na kterých je v českokrumlovském regionu zapotřebí neustále pracovat. Český Krumlov každoročně navštíví statisíce turistů ze všech koutů světa, bez vzájemné spolupráce zástupců podnikatelské sféry a místní samosprávy se region neobejde.

„Cíl organizace je o tom, abychom se skutečně potkávali, navazovali kontakty a spolupráci, komunikovali, poznali. Také abychom trošku pozvedli hodnoty tohoto mikroregionu. Snažíme se tu najít souznění,“ říká Otakar Veselý, místopředseda představenstva Jihočeské hospodářské komory.

„Při všech podnikatelských aktivitách by nemělo docházet k degradaci, ale naopak k pozdvižení, zkvalitnění, aby otázka přírody a památek nabírala většího efektu,“ dodává Pavel Slavko, kastelán českokrumlovského zámku.

Tématem k hlubšímu zamyšlení byla problematika dopravy, která dlouhodobě trápí nejen Českokrumlovsko, ale i celý Jihočeský kraj.

„Pro příští rok máme připraveno zhruba 400 milionů korun, které bychom chtěli proinvestovat na krajských komunikacích. Bude se jednat o pásmové opravy a modernizace jednotlivých úseků a dále se bude jednat o stavby obchvatů a přeložek komunikací,“ vysvětluje náměstek hejtmana Jihočeského kraje Jan Kubík.

Jedním z hlavních témat v rámci dopravy byla pochopitelně i dostavba dálnice D3.

„Byli bychom rádi, kdyby došlo k zahájení provozu na dvou úsecích. Jedná se o úsek Veselí nad Lužnicí – Bošilec a další dva úseky směrem na Dolní Dvořiště,“ dodává náměstek hejtmana Kubík.

Mezi nejvýznamnější dopravní projekty letošního roku kromě dálnice D3 patří například obchvat Českých Budějovic a výstavba Severní spojky.

Setkání podnikatelů v Krumlově. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3