Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dobrovolní hasiči z Týna převrátili tatru na střechu. Tři zranění

Kostelec – Nehodu hasičského auta řešili v sobotu 23. září odpoledne záchranáři u Kostelce u Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Jednotka dobrovolných hasičů z Týna nad Vltavou havarovala krátce před půl třetí odpoledne, jejich Tatra 148 skončila převrácená na střeše. Tři hasiči utrpěli zranění a skončili v nemocnici.

K nehodě vyjeli vltavotýnští a českobudějovičtí profesionální hasiči. „Jeden z dobrovolných hasičů zůstal ve vozidle zaklíněný a jeho kolegové ho museli vyprošťovat. Naše profesionální jednotky pak auto zajišťovaly proti požáru a asistovaly u jeho vyproštění a odtažení specializovanou firmou,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Povahu zranění hasičů zjišťujeme, ale podle prvotních informací by se mělo jednat o lehká zranění. Přesné příčiny a okolnosti nehody vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté. „K nehodě mělo dojít ve chvíli, kdy se hasičské auto míjelo v zatáčce s jiným vozidlem. Řidič hasičského auta nezvládl řízení a otočil vozidlo na střechu. Dechová zkouška na alkohol byla negativní,“ dodala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Nehoda hasičského auta. Foto: Ladislav Jirka

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3