Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Děti ze Všemyslic mají nejmodernější hřiště na jihu Čech

Všemyslice – Nové houpačky, prolézačky nebo skluzavka. To vše si nově užívají děti nejen z mateřské školy ve Všemyslicích na Vltavotýnsku. Aktuálně tady zažívají nápor dětí z celého okolí. I proto zde vyrostlo nové oranžové hřiště za více než 600 tisíc korun. Finančně s ním obci pomohla Nadace ČEZ.

 V loňském roce děti začaly chodit do kompletně rekonstruované školky, teď mají i nejnovější hřiště v jižních Čechách. Moc se na něj těšily. „Nejlepší je houpačka. A dobrá je klouzačka, ta jezdí rychle,“ zhodnotil nové herní prvky při prvním zátěžovém testu jeden ze žáků mateřské školy Petr Kroupa.

Skoro stejně jako děti se ale na nové hřiště těšily i jejich učitelky. Nejen proto, že hřiště se školkou přímo sousedí, ale i kvůli bezpečnosti. „Samozřejmě děti dokáží venku opravdu řádit, navíc se nám stále zvyšuje jejich počet a my je musíme mít stále pod dohledem. A to nám tohle uspořádání umožňuje, prvky by měly být navíc bezpečné,“ vysvětluje vedoucí učitelka Erika Tomková.

Obec musela nejprve vyklidit prostor, provést terénní úpravy a až poté nakoupila a instalovala herní prvky. Náklady se kvůli tomu vyšplhaly na více než 600 tisíc korun. Z pětadevadesáti procent je ale obec pokryla z příspěvku Nadace ČEZ. „Všemyslice leží blízko elektrárny Temelín, takže zde podporujeme celou řadu projektů. Rekonstrukce školky a následně i hřiště ale patří mezi ty nejvýznamnější a jsem moc ráda, že se tak povedla,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Novou podobu areálu školky s hřištěm si pochvaluje i starosta Všemyslic Karel Tůma. „Není to jen o bezpečnosti, ale i o výchově k aktivitě a  sportu. Naše školka už je naprosto zaplněná,  navíc bude patřit mezi vzorová pracoviště v rámci jižních Čech a kvalitní hřiště jí chybělo,“ dodává.

V případě Všemyslic nejde v letošním roce o poslední investici v oblasti školství. Kromě školky se obec rozhodla zrekonstruovat i školu, kde vznikají nová družina, třída a kabinety. Ty by měly být otevřeny ještě během podzimu.

nove-hriste-nabizi-hned-nekolik-hernich-prvku
Nové hřiště ve Všemyslicích. Foto: Petr Šuleř

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3