Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Děti z centra Bazalka budou mít novou netradiční zahradu

České Budějovice – Centrum Bazalka v Českých Budějovicích získala od Zelené oázy peníze na novou zahradu pro děti s postižením.

Centrum Bazalka funguje v Českých Budějovicích od roku 2003. Stará se o děti s poruchami autistického spektra a děti s kombinovaným postižením. Letos uspělo v grantovém programu Zelené oázy a dostalo peníze na rozvoj netradiční zahrady.

Na novou zahradu získala Bazalka 53 422 korun.

Naše idea je vytvořit několik ostrůvků přírodních a původních keřů,“ vysvětluje manažerka Petra Mahrová.

V jedné části zahrady by tak měl vzniknout kout, kde si děti budou moci pěstovat rybíz, arónie a různé druhy bylinek. Chybět zde nebudou ani ovocné stromy a záhony se zeleninou.

Celkově by v zahradě mělo být zhruba 30 druhů keřů.

Budeme tu mít vonný kout, kde očekáváme houfy motýlů, budeme budovat různá zátiší, kde se dá lavička, kde klienti mohou svačit, relaxovat, posedět nebo zde může probíhat výuka speciální základní školy,“ dodává manažerka.

Nová prostorná zahrada by měla připomínat spíše park, který umožní klientům rozvíjet fantazii. Chybět nebudou ani prostory k různým venkovním hrám a skluzavka. Stavět se bude pouze z přírodních prvků.

To znamená, že budeme používat dřevo a budou tu nějaké hudební prvky, na které se dá různě ťukat,“ doplňuje Petra Mahrová.

Centrum Bazalka klade důraz především na rodinou atmosféru. V současně chvíli se stará o celkem 42 klientů z celého Jihočeského kraje. Nejmladšímu je 3,5 roku, nejstaršímu 31 let.

Novou zahradu budou mít děti v Bazalce už letos. Se sázením keřů se začne už na jaře.

Centrum Bazalka. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3