Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Desítky otužilců si zaplavaly v Malši pro postižené děti z Bazalky

České Budějovice – Desítky otužilců se v neděli v 11 hodin dopoledne ponořilo do řeky Malše na podporu benefice s názvem Nebuďme chladní. Jedná se už o druhý ročník akce pro centrum Bazalka, které slouží dětem s kombinovaným postižením.

„Finanční podpora na téhle akci probíhá tak, že již dopředu jsme měli od sponzorů vybranou částku 19500 korun a částku rozdělíme na dotované startovné každého, kdo se zanoří,“ vysvětluje manažerka Bazalky Petra Mahrová.

Po celou dobu akce mohli návštěvníci přispívat i do veřejné kasičky. Nejmladší otužilkyní, která přišla podpořit dobrou věc, je pouhých třináct let. „První pocit byl, že byla opravdu velká zima a pak jsem už raději vylezla,“ popsala Veronika Niké Podruhová.

Nechyběli ani plavci z oddílu zimního plavání SK Pedagog. „Zúčastňujeme se pravidelně těchto akcí. Není nás mnoho, jsme zatím čtyři,“ řekl člen oddílu Jaromír Nutil.

Například otužilci ze skupiny Promrzlé pijavice se v Malši koupu pravidelně i třikrát to týdne. „Co se týče Promrzlých Pijavic, je nás tak do těch patnácti. Stále to přibývá a jinak jsou tu i jiní otužilci, kteří nepatří jen do Promrzlých Pijavic,“ zmínila členka skupina Markéta Čápová.

I přesto, že bylo deštivé počasí, na akci dorazily stovky lidí a každý si s sebou přinesl dobrou náladu. Otužilci také připravili z vlastních peněz i výborné pohoštění.

Vedení Bazalky si velmi váží toho, že lidem není péče o postižené děti lhostejná. Centrum Bazalka peníze použije na poskytování fyzioterapie svým klientům. Celkový výtěžek akce bude znát během pondělí 20. března.

Otužilci v Malši. Foto: TV Jéčko

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3