Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dělníka na stavbě v Jarošovicích zavalila zeď. Svým zraněním podlehl

Jarošovice – Tragická událost se stala v sobotu 2. září v Jarošovicích u Týna nad Vltavou na Českobudějovicku. Na 41letého dělníka na stavbě spadla zeď. Svým zraněním na místě podlehl.

Událostí se zabývají českobudějovičtí kriminalisté a pracovníci Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu.

„Na místě pravděpodobně došlo k porušení pravidel bezpečnosti práce. Případ vyšetřujeme pro podezření na trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Na místo vyjeli i českobudějovičtí profesionální hasiči se speciálním technickým kontejnerem, který je určený právě pro podobné zásahy. Kromě nich řešili událost i vltavotýnští a táborští profesionálové a dobrovolní hasiči z Bechyně.

„Stěna nebyla nosná, podloží vypadalo stabilní. Nebylo třeba budovu zajišťovat proti dalšímu zřícení, technický kontejner byl odvolán. Stejně tak byl odvolán jeřáb táborských hasičů a bechyňská dobrovolná jednotka,“ řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Pokud policisté v souvislosti s dělníkovou smrtí někoho obviní a soud prokáže jeho vinu, hrozí mu až tříletý pobyt ve vězení.

Zřícení zdi v Jarošovicích. Foto: HZS JčK

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3