Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Dačice plánují stavbu sportovní haly za 50 milionů korun

Dačice (ČTK) – Novou halu pro futsal, florbal, volejbal a další sporty chtějí vybudovat Dačice na Jindřichohradecku. Výstavba by měla stát do 50 milionů korun. Město na projekt podalo žádost o dotaci na ministerstvo školství, žádá o podporu 20 milionů korun. Tento krok schválilo na svém posledním zasedání zastupitelstvo. ČTK to řekl starosta Dačic Karel Macků (KDU-ČSL).

Nový objekt by se měl skládat ze dvou hlavních částí. V první bude hrací plocha o rozměrech 40×20 metrů pro kolektivní sporty, další tělocvična bude především pro gymnastiku.

„Současná hala už nevyhovuje aktuálním potřebám. Rozměrově neodpovídá podmínkám pro florbal nebo futsal,“ vysvětlil Macků. Dodal, že právě narůstající zájem o florbal byl jedním z důvodů, proč chtějí novou sportovní halu postavit. V Dačicích funguje florbalový klub, který má přibližně 200 členů a hraje několik soutěží.

Macků řekl, že ministerstvo školství o udělení dotaci rozhodne v následujících týdnech. Podle odhadů starosty by se tak mělo stát v únoru nebo v březnu příštího roku. „Zbývající část peněz na výstavbu bychom financovali sami. Zatím žádnou konkrétní částku do rozpočtu na rok 2017 nedáváme a řešili bychom to až v momentě, kdy budeme vědět, jak jsme uspěli s dotací. Zbylé peníze bychom zajistili zřejmě formou úvěru,“ řekl.

Ilustrační snímek. Foto: otc.nuigalway.ie

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3