Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

CzechInvest dojednal na jihu Čech osm investic, vznikne 1611 míst

České Budějovice (ČTK) – Osm investic ve výši 6,4 miliardy korun dojednala v roce 2016 vládní agentura CzechInvest do Jihočeského kraje. Vznikne zde 1611 nových pracovních míst. Jedná se o společnosti Robert Bosch České Budějovice, Engel strojírenská v Kaplici na Českokrumlovsku nebo firmu Vafo Praha na Táborsku. Agentura to oznámila ČTK. Objem zprostředkovaných investic je vyšší než o rok dřív, počet ohlášených nových míst se zpětinásobil.

U českobudějovické společnosti Robert Bosch, která patří do skupiny největšího výrobce komponentů do aut a má téměř 4000 zaměstnanců, jde o dvě investice za 2,2 miliardy korun. Firma vytvoří 625 pracovních míst, rozšíří výzkumné a testovací centrum a zvětší výrobní kapacitu. Firma získala loni také příslib státní investiční pobídky 443,6 milionu korun.

„Klíčové je, že se nám i díky pobídce podaří vybudovat již druhou budovu pro vývojáře, šestipodlažní a je tam potenciál dalšího růstu. Asi polovina prostoru bude na nové zkušebny zařízení, druhá na vývojové práce. U výroby je zásadní, že se rozšíří možnosti implementovat věci z průmyslu 4.0,“ řekl ČTK šéf skupiny Bosch v České republice a na Slovensku Milan Šlachta.

Firma Engel strojírenská v Kaplici na Českokrumlovsku investuje 1,1 miliardy korun a přijme 250 nových zaměstnanců. Staví novou výrobní halu, kterou otevře příští rok v březnu. ČTK to řekl obchodní ředitel firmy Peter Jungwirth. Podnik s 820 zaměstnanci hledá svářeče, elektrikáře, montéry i pracovníky pro logistiku. Výrobce strojů na vstřikování plastů získal loni od CzechInvestu příslib investiční pobídky 232 milionů korun. Výrobní plocha se díky nové hale zdvojnásobí, rozšíří se o 18.000 metrů čtverečních. Podnik tam vybuduje novou práškovou lakovnu. „Oproti stávající bude mít trojnásobnou kapacitu,“ řekl ČTK Jungwirth.

Sumu 207 milionů korun investuje firma Vafo Praha, výrobce krmiv pro psy a kočky, která staví v Chotovinách na Táborsku továrnu na mokrá krmiva. Vznikne 33 pracovních míst, provoz firma otevře v prvním čtvrtletí 2018. Má od CzechInvestu příslib investiční pobídky 51,7 milionu korun.

„Jsme docela etablovaný výrobce suchých krmiv a teď se chystáme vstoupit do segmentu mokrých, to znamená konzervy, kapsičky. Stavíme na zelené louce, budou to zaměstnanci jak ve výrobě – především obsluha strojů – tak údržba, kontrola kvality a laboratoř,“ řekl ČTK jednatel Vafo Praha Pavel Bouška. Společnost má v jižních Čechách provozy v Chelčicích na Strakonicku a Ratmírově na Jindřichohradecku, kde zaměstnává asi 25 lidí. Celkově má v Česku 200 zaměstnanců. Obrat firmy činil loni tři miliardy korun.

V roce 2015 zprostředkoval CzechInvest v Jihočeském kraji investice v hodnotě více než 3,75 miliardy korun. Vzniknout v kraji mělo 320 nových pracovních míst.

Ilustrační snímek. Foto: navzduchu.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3