Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

ČOI zabavila v tržnici ve Vyšším Brodě padělky za čtyři miliony

Vyšší Brod (Českokrumlovsko) 21. prosince (ČTK) – Česká obchodní inspekce (ČOI) zabavila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky za více než čtyři miliony korun. Šlo hlavně o textilní výrobky. Prodejci hrozí sankce až pět milionů korun. ČTK to dnes řekla ředitelka inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu Martina Střihavková. Při říjnové kontrole ve stejné tržnici zabavili inspektoři padělky za 5,9 milionu Kč.

ČOI nyní prováděla kontrolu s Cizineckou policií. Zabavila 851 padělků za více než čtyři miliony, převážně textil. „Veškeré padělané zboží se nacházelo v jednom prodejním stánku. V současné době není majitel znám,“ uvedla ředitelka. ČOI zahájí správní řízení.

Na stánku byl textil, brýle, pásky a kabelky označené ochrannými známkami Louis Vuitton, Michael Kors, Diesel, Ray-Ban, Gucci, Prada, Lacoste, Nike, Harley – Davidson, Adidas, Hugo Boss či Armani a Audi. Vhodné zboží nabídne ČOI pro humanitární účely.

V říjnu zabavili inspektoři a celníci ve Vyšším Brodě padělky za 5,9 milionu. Šlo převážně o textil na dvou stáncích, 1125 padělků. Za prodej padělků hrozí prodejcům sankce až pět milionů Kč, ČOI s nimi zahájí správní řízení.

Kontroly dělá ČOI na tržnici ve Vyšším Brodě pravidelně, pokaždé objeví padělané zboží. ČOI vybrala loni v jižních Čechách a na Vysočině na pokutách 11,5 milionu korun, o 1,3 milionu víc než v roce 2015. Počet správních řízení stoupl meziročně o 100, loni jich inspektorát vedl pět set. Takzvaných zkrácených řízení, kdy dá inspektor pokutu na místě, bylo loni 1200, od lidí dostala zdejší ČOI 1400 podnětů.

vkc sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3