Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

ČOI: U prodeje alkoholu dětem porušily zákon dvě třetiny prodejců

České Budějovice 28. února (ČTK) – Česká obchodní inspekce (ČOI) Jihočeského kraje a Vysočiny udělala mimořádné kontroly zaměřené na prodej alkoholu a cigaret mladistvým. Provedla šest kontrol, porušení zákona zjistila ve čtyřech případech. S obchodníky zahájí správní řízení, hrozí jim pokuta až milion korun. ČTK to dnes oznámila ředitelka inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu Martina Střihavková.

Kontroly udělala ČOI v souvislosti s pololetním vysvědčením a zimními prázdninami, zaměřila se na prodej alkoholu a tabákových výrobků mladistvým. Aby mohla prokázat protiprávní jednání, přizvala si figuranty mladší 18 let. Šest kontrol udělali inspektoři odpoledne a večer, dvě z nich na základě podnětů od spotřebitelů.

Ve dvou případech prodali obchodníci figurantovi tabákové výrobky i alkohol, v dalších dvou případech šlo o alkoholické nápoje. Porušení zákona bude ČOI řešit ve správním řízení. „Dotyčným obchodníkům hrozí pokuta až do výše jednoho milionu korun,“ uvedla ředitelka.

V roce 2016 vybrala ČOI v jižních Čechách a na Vysočině na pokutách 11,5 milionu korun, o 1,3 milionu více než v roce 2015. Počet správních řízení stoupl v roce 2016 meziročně o sto, inspektorát jich vedl pět set. Výsledky za loňský rok ještě nemá ČOI kompletní.

vkc kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3