Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Cizinec s manželkou a společníkem parazitovali na budějovické firmě. Způsobili milionové škody

České Budějovice – Ze zpronevěry, zatajení cizí věci a především z porušení práv k ochranné známce a jiným značením viní kriminalisté 37letého cizince, jeho manželku a 45letého společníka. Trojice parazitovala na značce a pověsti mezinárodně známé budějovické společnosti a způsobila škodu za zhruba čtyři miliony korun.

Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner popsal, že trojice uzavřela s poškozenou firmou kupní smlouvu na odběr kancelářských, školních a uměleckých potřeb. Zboží ale neplatili. Bez vědomí poškozené firmy navíc používali její chráněné označení.

„Jméno, symboly i znaky renomované společnosti zneužívali na svých propagačních materiálech, razítku, hlavičkových papírech i potisku vozidel, ale také na internetových stránkách, které vzbuzovaly v obchodních partnerech zdání, že společnost trojice obviněných je dceřinou firmou poškozené společnosti,“ vysvětlil policejní mluvčí s tím, že podvodníci zneužívali jméno společnosti s takovým úspěchem, že několik firem zaslalo na jejich účet peníze, určené poškozené společnosti. Tyto platby za zhruba 200 tisíc korun také zatajili.

„Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě odsouzení by trojlístku mohl hrozit trest odnětí svobody v délce trvání dvou až osmi let,“ dodal Jiří Matzner.

Ilustrační snímek. Foto: www.navzduchu.cz

 

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3