Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Chybí toalety i zázemí personálu. Soběslav chce nové nádraží

Soběslav – Chybějící sociální zařízení a zázemí pro personál. Zastaralé autobusové nádraží trápí lidi v Soběslavi na Táborsku už delší dobu. Teď se ale místním blýská na lepší časy. Radnice totiž připravuje projekt na výstavbu nového nádraží.

Asi největší změnou je přesunutí autobusového nádraží k nádraží vlakovému. Využil by se tak prostor, kde nyní stojí nepoužívaný dřevěný sklad. Také by zde vzniklo nové ostrovní nástupiště podél Riegrovy ulice.

Současné autobusové nádraží má celkem osm nástupišť. Protože ale není tak často využívané, bude mít nové nádraží pouze čtyři nástupiště. Umístění zázemí pro personál je dosud nevyřešenou otázkou, kterou se město stále zabývá.

 „Zázemí pro personál by měl podle našich představ vzniknout v zázemí Českých drah. To je v současné době největší problém, protože jsme je požádali o finanční návrh, kolik by stál odkup těchto prostor,“ vysvětluje místostarosta města Vladimír Drachovský.

Ke zveřejněné studii se teď mohla vyjadřovat veřejnost. Nejvíce připomínek měli lidé k chybějícímu kolostavu.

Připomínky se vztahovaly k tomu,aby kolostav byl zastřešený, protože lidi na to byli zvyklí. Kolostav tam takhle býval, tím se také bude zabývat rada města,“ dodává Jiří Kubeš z odboru výstavby soběslavského městského úřadu. 

Místo současného autobusového nádraží by pak vzniklo parkoviště s 53 parkovacími místy včetně zeleně. Náklady zatím město nedokáže odhadnout. Bude záležet na tom, za kolik se radnici podaří odkoupit pozemky. Poté by město chtělo zažádat o dotace. Pokud by šlo vše podle představ radních, mohlo by být nové autobusové nádraží hotově v roce 2019. 

Vizualizace nádraží. Foto: město Soběslav

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3