Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Chtěl se zbavit důkazů, ale hodil je policistům přímo pod nohy

České Budějovice – Daňové podvody za osm milionů korun rozkryli jihočeští kriminalisté, pracovníci finančního úřadu a celníci. Obviněnými jsou 40letý podnikatel ve stavebnictví z Českých Budějovic se svou 34letou manželkou a jejich 44letý společník ze Zlína.

Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner zmínil, že obvinění fiktivně nakupovali stroje potřebné pro podnikání, třeba bagr, pásový jeřáb či drtičku kamene. Stroje u jedné společnosti jako nakoupil, společnost fakturovala, další společnost stroj dodala, přivezla, fakturovala a další společnost si uplatnila u státu z tohoto obchodu DPH.

„Reálně však cestovaly pouze papíry, respektive účetní doklady. Jeden z bagrů, který měl například dorazit do Českých Budějovic a zde pracovat na stavbách sice reálně existuje, ale jak zjistili kriminalisté, pracuje u Nilu v Egyptě. Pravděpodobně podvodníci použili z internetu jeho fotografii, popis a identifikační čísla pro fingované faktury,“ popsal mluvčí.

Při zátahu na podvodníky udělali kriminalisté a celníci čtyři domovní prohlídky a prohlídky motorových vozidel. Zajistili i peníze, šperky, eurové a dolarové bankovky, auta nebo bagr.

„Při realizaci zažili kriminalisté i úsměvné okamžiky. Při vstupu do obydlí zlínského pachatele se tento snažil zlikvidovat důkazy a tak vyhodil z okna notebooky i šanony dokladů. Možná mířil na sousední pozemek, který nebyl zahrnut v domovní prohlídce, bohužel hodil vše kriminalistům rovnou pod nohy. Důkazů je tak v tomto případě skutečně dostatek,“ poznamenal Jiří Matzner.

Kriminalisté obvinili pachatele ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a to spáchaného dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu. Všichni tři jsou od konce minulého týdne ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí pět až deset let vězení.

Jedno ze zajištěných aut. Foto: Policie ČR

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3