Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Charita získala přes 120 tisíc korun na obnovy studní v Kongu

České Budějovice – Darovací smlouvu a šek na 120 274 korun, které přispějí k lepšímu přístupu obyvatel Konga k pitné vodě, převzal 6. ledna u příležitosti svátku Tří králů ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout pod Vodárenskou věží v Českých Budějovicích.

Tento finanční příspěvek je výsledkem humanitárního projektu Vodní kapky společnosti ENERGIE AG BOHEMIA, který již osmým rokem pomáhá obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu k přístupu k pitné vodě. Pět let jsou Vodní kapky doma také v České republice, kde se zaměřují na pomoc především handicapovaným a jinak znevýhodněným spoluobčanům.

Diecézní charita České Budějovice ve spolupráci s rakouskou Charitou v Linci, která má v Kongu několik projektů humanitární pomoci, zajišťuje, aby se darované peníze dostaly tam, kam mají. Jsme velice rádi, že se na zprostředkování této pomoci můžeme podílet,“ sdělil Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

ENERGIE AG BOHEMIA se na projekt Vodní kapky zavázala přispět jedním haléřem ze svého zisku za každý prodaný m3 vody.

Právě Tři králové jsou symbolem dárcovství a nezištné pomoci, proto v tento den se tradičně scházíme a symbolicky tuto částku předáváme charitě. Zároveň se v průběhu celého roku snažíme podporovat sociální projekty v regionech, kde působí společnosti naší skupiny,“ uvedl Ivan Kafka, vedoucí marketingu a komunikace ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o.

Za letošní rok činí tato částka téměř 375 tisíc korun, z toho 120 tisíc korun poputuje na obnovu studní a opravy čerpadel v Kongu a dalších 255 tisíc korun bylo již použito na podporu a pomoc v Česku.

V jižních Čechách byl prostřednictvím Vodních kapek podpořen provoz českobudějovického centra Arpida či borovanské Borůvky a Nazaretu, které poskytují pomoc rodinám pečujícím o děti s tělesným a kombinovaným postižením.

Voda v Kongu. Foto: Christian Hasenleithner

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3