Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Cestující ve Strakonicích se dočkají nového dopravního terminálu

Strakonice – Nový informační systém, čekárny, lavičky i toalety. O novém dopravním terminálu, který spojí autobusové a vlakové nádraží ve Strakonicích v jeden komplex se diskutuje už několik let. Původní prostory jsou zastaralé a nesplňují požadavky cestujících. Důvod je podle starosty Břetislava Hrdličky jednoduchý. „Jde o významný dopravní uzel ve Strakonicích, je to i vstupní brána do Strakonic pro turisty a cizince, kteří přijíždějí vlakem nebo autobusem,“ vysvětluje. 

Jedním z hlavních cílů je přiblížení autobusového nádraží k vlakovému i rozšíření stávajícího parkoviště tak, aby cestující mohli pohodlně zaparkovat a dál pokračovat vlakem nebo autobusem.

Oba prostory jsou daleko od sebe a je tu velká snaha o modernizaci,“  říká starosta Břetislav Hrdlička. Stavba za přibližně 50 milionů korun by měla začít v polovině příštího roku. Hotovo by mělo být v roce 2018. Do té doby bude vše při starém.

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3