Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Český Krumlov zakoupí od státu provizorní most přes Vltavu

Český Krumlov – Když povodně v roce 2002 zničily frekventovaný most v Českém Krumlově, stát pomohl městu zapůjčením provizorního mostu. Ten se nachází poblíž městského pivovaru.

Do roku 2008 jej Český Krumlov využíval bezplatně. Zhruba od roku 2009 ale město hradilo přibližně 100 000 korun ročně za pronájem. To se teď konečně změní.

„Máme dnes už dohodu o odkoupení se Státní správou hmotných rezerv, a prakticky vyčleněné finanční prostředky v rozpočtu,“ potvrzuje místostarosta města Josef Hermann.

Most je pro město velmi důležitý, spojuje totiž jeho vnitřní část s vnější.

„Most u pivovaru je strategickou spojnicí do centra města pro nákladní dopravu,“ vysvětluje mluvčí radnice Petra Nestávalová.

V minulosti město plánovalo postavení otočného mostu. Na ten existuje i stavební povolení. Co ale zastupitelstvu chybělo k jeho výstavbě, byly peníze. Částka potřebná k postavení totiž dosahovala zhruba 60 miliónů korun.

Jelikož konstrukce čelila od roku 2002 několika dalším povodním, radnice se musela starat o údržbu. Na vlastní náklady zajistila opravu zchátralých částí povrchu, výměnu příček, nové nátěry a opěrné zdi.

„Definitivní řešení budeme připravovat, ale protože je velmi náročné na finance, tak je to otázka času,“ dodává místostarosta Josef Hermann.

Tím, že město získá most do svého majetku, se vyhne riziku omezení dopravy do vnitřní části města.

Konstrukci odkoupí radnice od státu za 7,5 milionu korun. Ve vlastnictví města by měl být most přibližně v polovině tohoto roku.

Most v Českém Krumlově. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3