Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Český Krumlov začal opravovat autobusové nádraží za 72 milionů

Český Krumlov 28. března (ČTK) – Město Český Krumlov začalo opravovat autobusové nádraží, náklady budou 72 milionů. Do listopadu bude hotový nový terminál i 100 nových parkovacích míst. Budova autobusového nádraží se bude rekonstruovat v samostatné etapě v letech 2019 až 2020, náklady mají činit 70 až 100 milionů Kč. ČTK to dnes řekli mluvčí města Petra Nestávalová a jednatel městské společnosti Českokrumlovský rozvojový fond Miroslav Reitinger. O opravě se ve městě mluvilo mnoho let. Provoz na nádraží nebude přerušen.

Nový dopravní terminál bude mít 14 krytých autobusových zastávek s veřejným osvětlením, kamerovým systémem a wifi připojením. Vznikne i 100 parkovacích míst pro auta, část z nich bude v režimu P+R, součástí budou i stání na kola a motorky, přibudou i nabíjecí stanice pro elektromobily.

„Nový dopravní terminál bude stát 72 milionů korun, z nichž 42 milionů činí dotace z Evropské unie, na kterou se vztahuje podmínka vyčerpání do konce roku 2018,“ řekla mluvčí. Hotovo by mělo být letos v listopadu.

Provozu na nádraží se přestavba nedotkne, přinese ale omezení pro cestující a pro dopravce. „Lidé se nebudou moci tak volně pohybovat po ploše, jako byli doposud zvyklí, protože její velká část bude vždy zabrána staveništěm. Pro cestující to nebude komfortní, že se v průběhu těch osmi měsíců minimálně dvakrát změní pozice stanovišť. Pro dopravce to znamená větší disciplínu v přistavování a odstavování autobusů,“ řekl Reitinger, jednatel fondu, pod který rekonstrukce nádraží spadá.

Nejdřív bylo nutné vykácet stromy kolem nádraží, které zčásti nahradí nová výsadba. Nejčastěji šlo o břízy, které spadají do kategorie méně hodnotných dřevin. Podle Reitingera bylo pokáceno i několik perspektivních stromů, místo nich město vysází nové.

Díky proměně nádraží vzniknou nové přístupové cesty do centra včetně přechodů k nemocnici. Rekonstrukce nádraží je rozdělena do dvou etap. V první se opravuje venkovní terminál, ve druhé budova. Během jara bude projekt. „Bude to nový polyfunkční dům, který přinese daleko víc než jen čekárnu autobusového nádraží,“ řekl Reitinger.

vkc sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3