Jsme všude na jihu Čech.

Českobudějovičtí zastupitelé zamítli návrh radních na zrušení odkoupení HC Pouzar

České Budějovice – Dlouhodobě diskutované téma odkupu Hokejového centra Pouzar v Českých Budějovicích nadále provází řada otazníků. Rada města na svém uplynulém zastupitelstvu doporučila záměr na odkoupení haly zrušit. Českobudějovičtí zastupitelé, ale v úterý návrh radních zamítli. Chyběli jim k tomu dva hlasy.

Za osm měsíců centrum nedodalo potřebné dokumenty.“ Odůvodňuje stanovisko Rady města náměstek primátora Petr Holický.

Vedení centra požadovalo částku ve výši 78 milionů korun, město ji o šest milionů snížilo. Přesto se rozhodlo odkup haly prozatím odložit.

Vedení hokejového centra současná situace mrzí, s radnicí, ale bojovat nechce. Zdlouhavá vyjednávání jim prý sebrala možnost hovořit o prodeji s dalšími zájemci.

Hokejová hala je od svého vzniku velmi využívaná. Svou oblibu našla u široké veřejnosti i u škol. Odkup haly by mohl být pro město výhodný i z ekonomického hlediska.

Podle sportovního konzultanta Jihočeské university Radka Vobra je problém dostat se v rámci výuky na městskou halu. „Výuka nám tam byla pravidelně rušena, takže jsme rádi, že vzniklo toto centrum.“

Foto zdroj: TV Jéčko
Foto zdroj: TV Jéčko

Jak to s odkoupením haly dopadne, zatím jasné není. Lze očekávat, že radní svůj návrh předloží znovu na příštím zasedání zastupitelstva. Otázkou zůstává do jaké míry bude koalice jednotná tentokrát.

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png