Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Českobudějovický zimní stadion nadále ponese název Budvar arena

České Budějovice 24. října (ČTK) – Českobudějovický zimní stadion nejméně do konce května příštího roku ponese název Budvar arena. Rada města se rozhodla, že s pivovarem končící smlouvu o názvu objektu prodlouží. Budvar by se měl během jara příštího roku vyjádřit k tomu, zda bude i po vypršení smlouvy chtít, aby se stadion jmenoval stejně. Za prodloužení kontraktu teď zaplatí přibližně 1,1 milionu korun. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení města.

Současná smlouva vyprší 31. října. Budvar uvedl, že chce českobudějovický hokej podporovat i v budoucnu. Formou dodatku město smlouvu prodloužilo do konce nynější hokejové sezony, uvedl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).

Hokejový klub Motor hraje druhou nejvyšší soutěž. Pokud by postoupil do extraligy, muselo by se na stadionu čepovat pivo oficiálního partnera soutěže. Kdyby chtěl Budvar prodávat své pivo v areně i po eventuálním postupu, musel by za výjimku ročně platit částku v řádech milionů korun. „V průběhu jara také uvidíme, zda bude Motor aspirovat na postup do extraligy,“ uvedl Svoboda.

„Prodloužení smlouvy považujeme nyní za dobré a pragmatické řešení. V dlouhodobé perspektivě jsme připraveni podporovat českobudějovický hokej i v případě postupu do extraligy. Na jaře proto budeme usilovat o trojstrannou dohodu s magistrátem i hokejovým klubem, která bude výhodná pro všechny strany a zároveň zajistí optimální podmínky pro další rozvoj hokeje v našem městě,“ řekl ČTK ředitel Budvaru Petr Dvořák.

Hokejový stadion, na němž českobudějovický klub zápasy hraje, patří městu. Pivovar platí za název od roku 2002 dva miliony korun ročně. Město jednalo o názvu areny i s pivovarem Samson ze skupiny AB InBev.

Budvar podporuje českobudějovický hokej od roku 1993.

Město do budoucna plánuje výstavbu víceúčelové haly, která by měla sloužit sportovní aktivitám i kulturním akcím. „Zvažujeme, že by pak následně hala mohla nést název také po některém případném partnerovi,“ uvedl Svoboda.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3