Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Českobudějovická VŠTE zahájí výuku i v novém objektu

České Budějovice 9. července (ČTK) – Českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) zahájí od nového akademického roku výuku v novém objektu. Od Jihočeského kraje získala do pronájmu budovu v Nemanické ulici, kde působila střední škola obchodní. VŠTE do nových prostor přesune část svého ústavu podnikové strategie a katedru humanitních studií. Novinářům to řekl mediální zástupce školy Zděněk Zuntych.

„Ústav podnikové strategie je humanitněji zaměřený, a proto nepotřebuje odborné zázemí laboratoří, které v kampusu za desítky milionů korun stále rozšiřujeme pro ústav technicko-technologický,“ uvedl rektor VŠTE Marek Vochozka.

Kampus školy sídlí v Okružní ulici a od nové části v Nemanické ulici ho dělí tři zastávky na lince MHD. V objektu je devět učeben a přednáškový sál pro 90 lidí. VŠTE hodlá do modernizace budovy investovat šest milionů korun. Uvolní je na úpravu učeben, nákup nábytku nebo opravy sociálního zařízení.

VŠTE, která vznikla v roce 2006, je veřejná vysoká škola neuniverzitního typu. V současnosti ji navštěvuje více než 4000 studentů.

rek hj

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3