Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Českobudějovická teplárna loni hospodařila se ziskem 44 mil. Kč

České Budějovice (ČTK) – Teplárna České Budějovice loni hospodařila se ziskem 44 milionů korun po zdanění. Téměř polovinu rozdělí mezi akcionáře. Za jednu akcii vyplatí 36 korun. Společnost zveřejnila výsledky hospodaření na valné hromadě v úterý 20. června. Dokončila na ní také proces vytlačení minoritních akcionářů. Jejich podíly vykoupí město, které se stane jediným majitelem teplárny.

Společnost na dividendách rozdělila 20 milionů korun. Téměř čtyři miliony korun z loňského zisku uvolnila do sociálního fondu zaměstnanců. Zbylých 20 milionů teplárna ponechá na účtu nerozděleného zisku. „Výše dividend odpovídá dlouhodobé praxi společnosti a finančním plánům představenstva,“ uvedl jeho předseda Václav Král.

Teplárna loni vykázala tržby z prodeje výrobků a služeb ve výši 773,4 milionu Kč. Meziročně to představuje nárůst o 14 milionů korun. „Hospodářský výsledek pokládáme za úspěch, neboť za sebou máme náročný rok. Ceny elektřiny se držely velmi nízko, navíc hospodaření negativně ovlivnila závada turbíny. Díky chladnému počasí ale byla poptávka po tepelné energii vysoká,“ řekl místopředseda představenstva Tomáš Kollarczyk. V roce 2016 teplárna uzavřela nové kontrakty na odběr 12.787 GJ tepla.

Společnost loni zvýšila prodej tepla o více než sedm procent na 1573 terrajoule. Celkově firma evidovala 1181 odběratelů. Teplárna hodlá aktualizovat dlouhodobou koncepci podnikání. Se společností ČEZ jedná o dodávkách části tepla z jaderné elektrárny Temelín. „Pro nás je klíčová ekonomická a cenová úroveň. Nakupované teplo musí našim zákazníkům zajistit dlouhodobou stabilitu cen a akcionářům rentabilitu projektu,“ řekl Král.

Teplárna České Budějovice. Foto: firmy.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3