Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Českobudějovická škola O. Nedbala má novou halu za 39 mil. Kč

České Budějovice 13. listopadu (ČTK) – Přibližně 39 milionů korun stála přístavba tělocvičny českobudějovické základní školy Oskara Nedbala, která bude fungovat jako víceúčelová hala. Nové prostory nebudou využívat pouze žáci základní školy, budou sloužit i pro veřejnost, která si je bude moct pronajímat. Náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD) novinářům řekl, že jde o nejmodernější školní tělocvičnu v Českých Budějovicích.

„Celá idea tohoto projektu vznikla už v minulém volebním období. Stavět se začalo v roce 2016, ale první etapa, která tomu předcházela, začala ještě mnohem dříve,“ uvedl Podhola. Nová hala má kromě plochy s gumovým povrchem také výsuvné tribuny pro dvě stovky diváků. „Lze udělat i jiné úpravy a změnit tento prostor třeba na divadelní sál,“ řekl Podhola. Dodal, že si dovede představit, pokud by všechny větší základních školy ve městě měly podobné zázemí pro hodiny tělocviku. Podle něj je však projekt finančně náročný. Město proto v nejbližší době nepočítá s tím, že by podobnou halu jinde vybudovalo.

Základní školu Oskara Nedbala navštěvuje 840 žáků. Patří k jedněm z největších škol v Českých Budějovicích. Specializuje se na výchovu volejbalových hráčů. „Dá se říci, že tento projekt byl takovou zkouškou na projekt všesportovní haly,“ řekl primátor Jiří Svoboda (ANO). Víceúčelovou halu chce město v následujících letech vybudovat v městském parku Stromovka.

Marek Bílek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3