Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Českobudějovická sídliště Máj a Vltava spojuje nová silnice

České Budějovice 18. května (ČTK) – Řidiči mohou ode dneška využít nového silničního propojení mezi největšími českobudějovickými sídlišti Vltava a Máj. Stavba zhruba 700 metrů dlouhé vozovky stála 117 milionů korun, které hradily Jihočeský kraj a město. Nová silnice cestu mezi Vltavou a Májem výrazně zkrátí. Doteď museli řidiči po cestě mezi sídlišti zdolat několik křižovatek a semaforů, což díky nové přeložce odpadne.

O propojení mezi Vltavou a Májem se začalo poprvé hovořit na začátku 90. let minulého století. Podle náměstka českobudějovického primátora Františka Konečného (ANO) minimálně posledních deset let trvala příprava projektu. „Loni se nám podařilo získat povolení a za 13 měsíců byla stavba hotova,“ řekl dnes Konečný novinářům.

Původní projekt počítal s tím, že vozovka bude v provozu vždy jen od 6:00 do 22:00, což souviselo s případným hlukem. „Ale to se vztahovalo na staré hygienické předpisy. Nyní je provoz na silnici časově neomezený,“ uvedl náměstek. Dodal, že nová vozovka je přizpůsobena i tomu, že by po ní v budoucnosti mohla jezdit trolejbusová doprava.

Jihočeský kraj hradil 62 milionů korun z celkové části, zbytek platilo město. „Projekt beru jako ukázkovou spolupráci mezi krajem a obcí. Jsem přesvědčený, že vozovka výrazně zkrátí cestu mezi Májem a Vltavou a výrazně ušetří nervy řidičů,“ řekl náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot (TOP 09).

rek sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3