Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

České Budějovice si slavnostmi připomenou středověk a zakladatele

České Budějovice (ČTK) – Připomenout období středověku chce slavnost Železné a zlaté České Budějovice. Akce, která nabídne návštěvníkům například dobové tržiště nebo práci řemeslníků, se v centru jihočeské metropole uskuteční od 1. do 2. září. Město tím chce navázat na slavnost z roku 2015, kdy slavilo 750. výročí svého vzniku. Novinářům to řekli zástupci českobudějovického magistrátu.

„Chtěli bychom znovu připomenout našeho zakladatele Přemysla Otakara II. Bude zde na Piaristickém náměstí dobový trh, v sobotu se na Střeleckém ostrově uskuteční rytířská klání. Rádi bychom z této akce učinili určitou tradici,“ řekl náměstek českobudějovického primátora Jaromír Talíř (KDU-ČSL).

Dodal, že Železné a zlaté České Budějovice by se mohly stát obdobou slavností města. Podobná akce jihočeské metropoli chybí. „Nechali jsme se trošku inspirovat tím, že Český Krumlov má slavnosti pětilisté růže, v Táboře se konají husitské slavnosti a pokud chceme v Budějovicích něco podobného, nabízí se připomenutí Přemysla Otakara II.,“ uvedl Talíř.

Přemysl Otakar II. Foto: epochaplus.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3