Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

České Budějovice kvůli rekonstrukci na pět měsíců zavřou bazén

České Budějovice (ČTK) – České Budějovice připravují na léto částečnou rekonstrukci krytého plaveckého stadionu. Kvůli tomu bude areál na pět měsíců uzavřen. Provozovatelé chtějí vyměnit dlažbu v okolí plaveckého bazénu vybudují novou vířivku a modernizují tobogan. Náklady na rekonstrukci činí 15 milionů korun. ČTK to řekl ředitel společnosti Sportovní zařízení města České Budějovice Tomáš Novák.

„Předpokládané uzavření bazénu je od 1. června do 31. října,“ uvedl. Ve stejném období byl areál mimo provoz i loni. Tehdy to bylo kvůli první fázi rekonstrukce. Při ní provozovatelé nově izolovali dno bazénu a měnili v něm dlažbu. Stejně jako loni musí i letos návštěvníci počítat s tím, že od 1. června bude k dispozici venkovní bazén. V minulém roce v něm skončil provoz kvůli ochlazení v závěru září. V říjnu tak zůstali českobudějovičtí bez možnosti plavání i koupání.

Letošní oprava by měla být na delší dobu poslední v takovém časovém rozsahu. „Další úpravy chceme realizovat vždy pouze v průběhu letní odstávky, která bývá pravidelně v červenci a v srpnu,“ řekl Novák.

Českobudějovický krytý bazén každý rok navštíví přibližně 200.000 lidí. Hodnota areálu podle Nováka činí 200 milionů korun. Poslední zásadní rekonstrukce komplexu proběhla v letech 1996 až 1998, kdy byl bazén více než dva roky zcela mimo provoz.

Novák dodal, že provozovatel chce v příštím letech opravit šatny a sprchy. „A v dalších letech nás čeká výměna prosklené stěny směrem k řece a také oprava střešní krytiny,“ řekl.

Plovárna v Budějovicích. Foto: aquainfo.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3