Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

České Budějovice chtějí posunout začátek nočního klidu

České Budějovice (ČTK) – České Budějovice posunou u některých akcí začátek doby nočního klidu na půlnoc. Doposud musely organizované aktivity končit do 22:00. Posunutí o dvě hodiny zajistí obecně závazná vyhláška, kterou navrhuje městská rada. Musí ji ještě schválit zastupitelé. Novinářům to řekl primátor Jiří Svoboda (ANO).

Posunutí začátku nočního klidu se týká například zahájení a zakončení majálesu, půlmaratonu, představení Múzy na vodě nebo jazzového festivalu. „Platí to bez ohledu na to, který den se vybrané akce budou konat,“ uvedl primátor. Do budoucna podle něj nelze vyloučit, že se počet akcí, na něž se bude posunutí začátku nočního klidu vztahovat, může ještě zvýšit.

„Pro pořadatele to má výhodu například v tom, že hudební produkci nemusí ukončit ve 22:00, ale mohou ještě o dvě hodiny déle pokračovat,“ řekl Svoboda.

Noční klid je v České republice od 22:00 do 06:00. Loni v říjnu začala platit novela, která zahrnuje povinnost mít seznam akcí s výjimkou. Posunutí začátku nočního klidu například v dubnu schválili brněnští zastupitelé. Tam se výjimka týká 53 akcí.

České Budějovice. Foto: vyletnik.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3