Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Cenu spotřebitelů má 17 jihočeských firem, keramik i návrhářka

České Budějovice 11. prosince (ČTK) – Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje získalo dnes 17 firem a podnikatelů. Jde o ty, které zákazníci vnímají jako kvalitní prodejce či poskytovatele služeb. Jsou mezi nimi majitelka cukrárny, módní návrhářka, truhlářství i keramik. ČTK to dnes řekla Dana Feferlová z Jihočeské hospodářské komory. Ocenění, jež se rozdávala pošestnácté, předala hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).

Cena se uděluje na dva roky. „V Jihočeském kraji máme oceněných podnikatelů každý rok kolem dvaceti, což je poměrně vysoké číslo, když to porovnám s ostatními kraji. Podnikatelé se hodnotí každý rok nezávisle na tom, jestli předtím byli vyhodnoceni, nebo ne. Nicméně je možnost je opakovaně vyhodnotit a předat jim cenu, což se v Jihočeském kraji už asi přibližně v deseti případech za těch 16 let, kdy se cena uděluje, stalo. Opakovaná ocenění potvrzují dlouhodobou kvalitu podnikání,“ řekl dnes ČTK projektový ředitel Sdružení českých spotřebitelů Libor Novák.

Ceny získali majitelka cukrárny v Blatné Jana Havlenová, Statek paní Lucie ve Stříteži na Strakonicku, cateringová firma Pučegl z Kaplice, květinový ateliér Augustin z Třeboně, restaurace U Sumečka ve Staňkově na Jindřichohradecku i módní návrhářka a provozovatelka krejčovského salonu Petra Kurschová ze Strakonic, která dámské a pánské plavky představila i na Expo 2015 v Miláně. Roční obrat má kolem tři milionů korun.

„Šijeme většinou věci, které se těžko shání, aby lidem seděly: plesové, svatební šaty, kabáty, které vydrží deset let. Šijeme dražší kousky, ale vyplatí se jim to. Spolupracuji i na osvětě etikety s Ladislavem Špačkem, který je můj guru. Připravuji velký projekt, kdy budu mít roadshow a budu dělat osvětu etiketě, bude zabírat zhruba šedesát procent mého pracovního času,“ řekla dnes ČTK Kurschová.

Ceny mají dále majitelka píseckého obchodu U Vlka Irena Kamenská, truhlářství K-Max servis z Milevska na Písecku, výrobce ortopedických a rehabilitačních pomůcek Simonscare z Českých Budějovic, českobudějovické Sportcentrum Delfín, zlatník a klenotník Vladimír Voříšek ze Strakonic i Marie Kočová z Třeboně, jež provozuje již 26 let obchod s obuví a zlatem. Ocenění dostali ještě táborský keramik Ervín Pospíšil, jenž s manželkou pořádá i kroužky ve školách, písecké prodejny obuvi Bibo stores a farmářských potravin Moje Lhota. Cenu mají i Eva Suchanová z Milevska, jež vyrábí květinové ozdoby, a Milada Schweigerová z Hrejkovic na Písecku. Ta šije na zakázku, prodává pracovní oděvy, ochranné pomůcky, a přestože je již v důchodovém věku, firmu rozvíjí a expanduje do zahraničí.

Václav Koblenc kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3