Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Celkem šest obviněných v kauze nelegálního ozbrojování

České Budějovice 19. října (ČTK) – Dva muži z Jihočeského kraje podle policistů nelegálně upravovali zbraně na střelbu dávkou, vyráběli tlumiče a hlavní části k těmto zbraním a obchodovali s nimi. Takto upravené samopaly a pušky mohou najednou zabít více lidí. Kriminalisté v případu obvinili celkem šest lidí z trestného činu nedovoleného ozbrojování. Hrozí jim až osmileté vězení. ČTK to sdělil za Národní centrálu proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Podle kriminalistů dva muži od loňského roku nakupovali materiál pro výrobu hlavní a tlumičů. Komponenty pak instalovali na samopaly typu Škorpion a jednu útočnou pušku. „Dvojice mužů měla následně prodat tyto plně funkční zbraně schopné střelby dávkou, a to konkrétně jednu útočnou pušku SA vz. 58, dva samopaly vz. 61 a dva tlumiče hluku výstřelu. Tyto zbraně či zakázané doplňky podle závěrů kriminalistů zakoupily tři další osoby za celkovou částku v řádech několika desítek tisíc korun,“ uvedl Ibehej.

Někteří z obviněných přechovávali funkční samopaly. „V rámci několika domovních prohlídek kriminalisté zajistili značné množství dalších nelegálně držených zbraní (pistole, revolvery, pušky), střelivo a hlavní části zbraní podléhající povinné registraci. Zajištěn byl rovněž nelegálně držený dělostřelecký granát a několik kusů vojenské pyrotechniky,“ doplnil Ibehej.

Policisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu na případu pracovali téměř rok. Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3